پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست

مطالب دیگر:
📂تحقیق درباره در تكاپوي تأمين انرژي📂تحقیق درباره تهیه اسید بوریک از بوراکس 📂تحقیق درباره تئاتر و سينما 📂تحقیق درباره تيره سنبل الطيب Valerianaceae📂تحقیق درباره مديريت‌ و برنامه‌ ريزي‌ در روابط‌ عمومي‌📂تحقیق درباره مراحل تهيه قند از چغندر قند📂تحقیق درباره مردم شناسي و جامعه شناسي ايل و عشاير 📂تحقیق درباره مسموميت غذايي 📂تحقیق درباره معاد شناسي📂تحقیق درباره معجزات پیامبر 📂تحقیق درباره معرفی فاسقان در قرآن کریم📂تحقیق درباره معماري ايراني📂تحقیق درباره معيارهاى بودجه‌بندى سرمايه‌اى📂تحقیق درباره مکانیک کوانتم📂تحقیق درباره مفهوم واژه پارک 📂تحقیق درباره مقام انسان از نظر قرآن📂تحقیق درباره مواد دفع آفات📂تحقیق درباره موتور پله ای (Stepper Motor) 📂تحقیق درباره موسیقی در فرهنگ ایرانی،اسلامی 📂تحقیق درباره سیستمهای تسلیحاتی موشکهای کروز و رویکردهای آن📂تحقیق درباره مهندسي مجدد چيست 📂تحقیق درباره مؤسسات عمومي 📂تحقیق درباره ميترائيزم📂تحقیق درباره مير عماد📂پاورپوینت اثرات نور و رنگ در طراحی بیمارستان
پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست |لینک فایل|47090648|کِی وای|kyt
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیسترا مشاهده می نمایید .

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم0/370 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل


شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

معنای ارزشیابی در لغت:

واژه ارزشیابی در فرهنگ دهخدا تحت عنوان ارزیابی به معنای «عمل یافتن هر چیز، تقویم» و در فرهنگ معین به معنای «عمل یافتن ارزش و بهای هر چیز، سنجش و بررسی حدود هر چیز و برآورد کردن ارزش آن» تعریف شده است.

در فرهنگ روانشناسی، «آرتور ربر»، ارزشیابی را در معنی عام «تعیین ارزش و یا اهمیت یک چیز» و به صورتی ویژه تر، آن را به معنای «تعیین میزان موفقیت یک برنامه، یک درس، یک سری آزمایش، یک دارو و … در رسیدن به هدفهای اولیه» تعریف کرده است.

تعریف ارزشیابی:

فرآیند ارزشیابی مستلزم پشت سرگذاشتن دوگام اساسی اندازه گیری و سنجش است. اندازه گیری در هر زمینه، معمولاً به جمع آوری اطلاعات درباره یک صفت یا خصیصه معینی که در هر شئ، یا پدیده وجود دارد، گفته می‌شود. این اطلاعات به منظور پیش بینی، داوری و تصمیم گیری در مورد فرد، شئ یا پدیده مورد نظر به کار می رود.

براین اساس، نتایج اندازه گیری همواره منجر به توصیف پدیده مورد اندازه گیری می شود و تفسیر این نتایج نیز در بیشتر موارد برای ما امکان نوعی پیش بینی را فراهم می آورد.

گاهی ممکن است اطلاعات مربوط به صفاتی را که در اشیاء، افراد یا پدیده های شبیه به هم وجود دارد، با یکدیگر مقایسه کنیم و آنها را از نظر صفت یا خصیصه مشترک با یکدیگر مقایسه کنیم و بسنجیم.

مثلاً هنگامی که نمرات پیشرفت تحصیلی فراگیران را در یک درس معینی در اختیار داشته باشیم، می توانیم آنها را با یکدیگر مقایسه و سنجش کنیم و سپس برای ورود آنها به یک مسابقه علمی تصمیم بگیریم.

هر کاری که قضاوتی به همراه داشته باشد ارزشیابی است که بعضی از مواقع ارزیابی، سنجش و ارزشیابی معادل یکدیگر به کار می روند، اما به واقع هم معنا نیستند. سنجش و ارزیابی اندازه گیری عملکرداست و مشتمل بر قضاوت نیست و این نقش بر عهده ی ارزشیابی است.

فرایند منظم و منسجم برای مشخص نمودن میزان پیشرفت دانش آموزان در مسیر رسیدن به هدف های آموزشی و پرورشی را ارزشیابی می گویند. ارزشیابی را بر اساس ملاک های مختلف دسته بندی کرده اند. یکی از این ملاک ها ، دسته بندی بر اساس زمان و هدف ارزشیابی است. از این نظر، ارزشیابی به چهار نوع آغازین، تکوینی، تشخیصی و پایانی ( تراکمی) تقسیم می شود که در اینجا ارزشیابی مستمر بررسی می گردد.

هر کاری که قضاوتی به همراه داشته باشد ارزشیابی است که بعضی از مواقع ارزیابی، سنجش و ارزشیابی معادل یکدیگر به کار می روند، اما به واقع هم معنا نیستند. سنجش و ارزیابی اندازه گیری عملکرداست و مشتمل بر قضاوت نیست و این نقش بر عهده ی ارزشیابی است.

و ...

فهرست مطالب

معنای ارزشیابی در لغت
تعریف ارزشیابی
ارزشیابى تکوینى
موارد استفاده از ارزشیابى تکوینى
اصلاح روش تدریس
گام به گام پیش رفتن در یادگیرى
پایان

عنوان : ارزشیابى تکوینى چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 372 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"