پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست

مطالب دیگر:
پاورپوینت آموزش کار و فناوری ششم ابتدایی مبحث کار با ویندوزپاورپوینت آموزش کار و فناوری ششم ابتدایی مبحث اینترنتدانلود پاورپوینت ارزیابی سلامت جنین 43 اسلایدپاورپوینت آموزش تفکر و پژوهش ششم ابتدایی مبحث ماه بود و روباهپاورپوینت فصل 4 علوم ششم ابتدایی مبحث سفر به اعماق زمینپاورپوینت آموزشی درس 11 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی مبحث اصفهان نصف جهانپاورپوینت فعالیت ها و پرسش های فصل چهارم علوم ششم ابتداییپاورپوینت آموزشی درس ارتباطات علوم ششم ابتداییپاورپوینت مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی مبحث عوامل گسترش علوم و فنونپاورپوینت آموزش درس کشاورزی مطالعات اجتماعی ششم ابتداییپاورپوینت آموزش انواع فعل فارسی ششم ابتداییپاورپوینت آموزشی درس 12 علوم ششم ابتدایی مبحث جنگل برای کیست؟پاورپوینت آموزشی ساختار و ویژگی های چوب علوم ششم ابتداییپاورپوینت آموزش درس 4 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی مبحث چگونه تصمیم بگیریم؟پاورپوینت آموزشی بازیافت زباله های آهنی علوم ششم ابتداییپاورپوینت مرور فصل 2 ریاضی ششم ابتداییپاورپوینت استئو پروز یا پوکی استخوانپاورپوینت آموزشی درس 17 خلیج فارس و دریای عمان مطالعات اجتماعی ششم ابتداییپاورپوینت مراقبت از سالمندانپاورپوینت آموزشی فصل 8 صفحه 152 ریاضی ششم ابتداییپاورپوینت تعریف خشم و واکنش لحظه اولیهپاورپوینت آموزشی عدد پی ریاضی ششم ابتداییپاورپوینت آموزشی سفر به اعماق زمین مبحث امواج علوم ششم ابتداییپاورپوینت آموزشی آمار مبحث نمودار ریاضی ششم ابتداییپاورپوینت آموزشی تقسیم کسر ریاضی ششم ابتدایی
پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست |لینک فایل|47090647|کِی وای|kyt
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیسترا مشاهده می نمایید .

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم0/298 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ارزشیابی یکی از جنبه های مهم زندگی ماست؛ زیرا ما هر لحظه خود و دیگران را ارزشیابی می کنیم. به کار بردن مفاهیمی از قبیل بیش تر و کمتر، بهتر و بدتر، مطلوب و نامطلوب در زندگی روزمره طبعا نوعی مقایسه و ارزشیابی به حساب می آید و داوری میان دو چیز مشخص و یا اندازه گیری آن دو معیار است. به همین جهت، در هر نوع ارزش یابی یا امتحان، فرایند داوری وجود دارد که اگر شکل کمی داشته باشد، اندازه گیری یا سنجش نامیده می شود. به عبارت دیگر، ارزش یابی عبارت است از گردآوری اطلاعات و داوری درباره خصایص معین یا ارزش دادن به آن ها. اصطلاح متداول امتحان در مدارس ما تقریبا مترادف با ارزیابی است. ارزش یابی از آموزش و یادگیری جداشدنی نیست و بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد.

ارزشیابی مکمل تدریس و نشان دهنده ی چگونگی تدریس است و بدون آن نمی توان عملکرد معلم و دانش آموز را در طول یادگیری مورد بررسی قرار داد و برنامه درسی یا محتوای پیش بینی شده ی آن را سنجید که چقدر با علایق، نیازها و توان دانش آموزان تناسب دارد و آیا وسایل و ابزارهای آموزشی مفید و موثر بوده اند. پس می توان گفت امتحان، پایان کار آموزشی معلم نیست بلکه گاهی انگیزه ای برای افزایش فعالیت های او و دانش آموز است. در ارزشیابی ها یا امتحان هایی که در مدارس از دانش آموزان به عمل می آید، چند نکته مورد غفلت قرار گرفته است؛ از جمله این که از امتحان و نمره مانند سلاحی برای کنترل دانش آموز استفاده می شود، همچنین رقابت فردی جای رقابت گروهی را گرفته است.

در این مدل درس برای کسب نمره بیش تر یاد گرفته می شود و چون یادگیری جنبه حفظ کردن دارد، معمولا بیش تر مطالب درسی بعد از پایان امتحان فراموش می شود. در این شرایط، امتحان بیش تر به حیطه شناختی محدود می شود؛ یعنی، تنها اطلاعات و معلومات فراگیرنده را مورد ارزشیابی و سنجش قرار می دهد و به یادگیری مهارت ها و تغییر نگرش ها و ارزش های دانش آموز توجه چندانی ندارد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
ارزشیابى تشخیصى
وظایف ارزشیابى تشخیصى
پایان

عنوان : ارزشیابى تشخیصی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 300 کیلوبایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"